Home » Aktualności » 2019 Światowy Dzień Walki z Rakiem Nerki

2019 Światowy Dzień Walki z Rakiem Nerki

20 czerwca 2019 r. Pacjenci, przyjaciele, opiekunowie, pracownicy służby zdrowia, naukowcy i lokalne organizacje zajmujące się rakiem nerek na całym świecie będą świętować trzeci Światowy Dzień Walki z Rakiem Nerki. Tegorocznym tematem jest „Musimy porozmawiać”, podkreślając pilną potrzebę zwiększenia świadomości i działania na temat raka nerki na całym świecie.

Centralnym punktem tegorocznego Światowego Dnia Walki z Rakiem Nerki jest uruchomienie przełomowego Globalnego Badania Pacjentów , które przeprowadziło wywiady z prawie 2000 pacjentów i opiekunów z 43 krajów i odkryło zaskakujące i niepokojące dane. Rozpoczęcie badania, pierwszego tego rodzaju, ma rozpocząć wiele rozmów na wielu poziomach i stanowić punkt zwrotny w globalnej opiece nad rakiem nerki.

Kampania Światowego Dnia Walki z Rakiem Nerki w 2019 roku obejmuje reklamę online i offline, obszerne treści wideo z 25 wiodących ekspertów w dziedzinie raka nerki na świecie oraz zabawny quiz Prawda czy Fałsz. Kliknij tutaj, aby wykonać quiz i aby upewnić się, że 20 czerwca wszyscy mówią o raku nerki.

 2018 Kampania Światowego Dnia Walki z Rakiem Nerki

Drugi Światowy Dzień Pytania i Odpowiedzi na Raka Nerki był wielkim sukcesem. 21 czerwca 2018 r. Ludzie na całym świecie zadawali pytania i szukali odpowiedzi, aby zwiększyć globalną świadomość raka nerki.

Światowy Dzień Walki z Rakiem Nerki daje pacjentom, opiekunom, ich przyjaciołom i kibicom, pracownikom służby zdrowia i lokalnym organizacjom zajmującym się rakiem nerek możliwość spotkania się, aby podnieść świadomość i zacząć odpowiadać na te pytania, które wpłyną na zahamowanie wzrostu tego raka . Naszym celem jest szybki wzrost globalnej świadomości raka nerki i zachęcanie ludzi do dzielenia się wiedzą o tej chorobie.

Budujemy dynamikę na całym świecie, w pierwszych dwóch latach osiągnęliśmy:

  • 650 000 wyświetleń mediów społecznościowych
  • Ponad 20 000 osób ukończyło Quiz Światowego Dnia Walki z Rakiem Nerki.

Aby uzyskać raport z kampanii, kliknij tutaj: Pobierz raport z kampanii World Kidney Cancer Day

Dziękujemy wszystkim na całym świecie, którzy wzięli udział w 2018 roku. Szczególnie dziękujemy naszym filiom, sponsorom i partnerom za nadanie rakowi nerki głosu globalnego. Z Twoim zaangażowaniem w podnoszenie świadomości, wspieranie rzecznictwa pacjentów i badania, będziemy kontynuować nasze połączone wysiłki w celu zmniejszenia globalnego obciążenia rakiem nerki.

Kampania Światowego Dnia Walki z Rakiem Nerki 2017

Aby uzyskać informacje na temat pierwszej kampanii Światowego Dnia Raka Nerki, kliknij tutaj:  raport Światowego Dnia Walki z Rakiem Nerki 2017

Razem pracujemy nad spowolnieniem rozwoju tego cichego zabójcy

Rak nerki to cicha choroba i jeden z najszybciej rozwijających się nowotworów na świecie. Ten stały wzrost zachorowalności na raka nerki stanowi globalne zagrożenie dla zdrowia, a projekty Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem 22% wzrost z 338 000 w 2012 r. Do 413 000 przypadków rocznie do 2020 r. Wyjaśnienia są niekompletne, ale eksperci wskazują na czynniki ryzyka, takie jak jak starzenie się, otyłość, wysokie ciśnienie krwi i palenie.

Światowy Dzień Walki z Rakiem Nerki jest inicjatywą Międzynarodowej Koalicji na rzecz Raka Nerki i odbywa się corocznie w celu podniesienia globalnej świadomości na temat raka nerki.