Home » Aktualności » GLADIATORZY ZACHĘCAJĄ!

GLADIATORZY ZACHĘCAJĄ!

dzień kobiet róża od niegoNa Dzień Kobiet Gladiatorzy zachęcają! Dziewczyny róbcie badania profilaktyczne!

Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator” od lat działa na rzecz profilaktyki nowotworowej. Dziś, 8 marca, oprócz życzeń wszystkiego co najlepsze, radości i miłości, życzymy wszystkim Paniom dużo zdrowia! – zaproponuj swojej Partnerce badania profilaktyczne.

Nie od dziś wiadomo, że nawet do stomatologa chodzi sie kontrolnie. Od najmłodszych lat rodzice prowadzają dzieci do pediatry w celu szczepienia, mierzenia, ważenia czy sprawdzenia wzroku.

Później rodzaj badania zależny jest od wieku i stanu zdrowia. Dlatego warto robić badania profilaktyczne aby zareagowac w momencie kiedy problem zdrowotny nie jest jeszcze poważny!

Kobiety często cierpią na migreny, zaburzenia snu czy depresję, coraz częściej też zapadają na choroby układu krążenia. Niebagatelne znaczenie mają badania profilaktyczne kobiecych nowotworów.

Wiadomo jest, że zakres badań okresowych zlecanych przez pracodawców bardzo często nie zawiera pakietów profilaktyki wielu schorzeń, które pojawiają się na ogół niespodziewanie i co gorsza kiedy jest już za późno.

Wesprzyj więc swoją Partnerkę i razem sprawdźcie o co i kiedy ONA powinna zadbać.

Niezależnie od wieku wszystkie Panie, dla zachowania dobrego samopoczucia, powinny wykonywać minimum raz w roku podstawowe badania profilaktyczne, takie jak: morfologia, OB, badanie ogólne moczu, stężenie glukozy we krwi oraz raz na 5 lat RTG klatki piersiowej.

Badanie ginekologiczne i cytologia powinno być dorocznym rytuałem.

Po 20 – stym roku życia powinniście pamiętać o tym by zacząć kontrolować ciśnienie tętniczne, jeśli do tej pory tego nie robiłyście oraz raz na 3 – 5 lat pomiar stężenia cholesterolu we krwi i jego frakcji HDL i LDL, a także trójglicerydów. Przy wskazaniach dziedzicznych lipidogram należy wykonywać co roku.

Kiedy Ona ukończy 30 lat, musicie pamietac, że raz na 10 lat warto wykonać przezpochwowe badanie USG narządów rodnych oraz kontrolowac co 5 lat wzrok u okulisty włącznie z badaniem dna oka, a w ramach badań podstawowych USG piersi. Przed ukończeniem 40 – stki konieczna jest oczywiście mammografia i co 3 – 5 lat nalezy ją powtarzać.

Dla kobiet, które ukończyły juz 40 – sty rok życia wskazane jest badanie poziomu hormonów tarczycy, przynajmniej raz w ciągu 10 – ciu lat. To czego nie musiałyście do tej pory robić, a trzeba zacząć, to raz na 5 lat gastroskopia, a EKG stosownie raz na 2 – 3 lata. U okulisty dojdzie Wam wykonanie ciśnienia śródgałkowego, tak raz na 2 lata.

Kiedy Kobiety czują, że sie realizują, ich kariery zawodowe są już ustabilizowane, trzeba by pamiętały, a my mężczyźni powinniśmy je w tym wspierać, że po ukończeniu 50 – tki trzeba zrobić badanie gęstości kości (w ciągu 10 – u lat), badanie jelita grubego czyli kolonoskopię (raz na 5 lat). Raz na kilka lat należy też oznaczyć poziom hormonów płciowych we krwi.

Olbrzymie znaczenie i wpływ na organizm ma regularna kontrola stanu jamy ustnej u stomatologa i czyszczenie zębów z osadu. Wizyta raz na pół roku wystarczy.

solidarniDrogie Panie nie zapominajcie jednak przede wszystkim o samobadaniu piersi – przynajmniej raz w miesiącu. Najlepiej kiedy takie badanie wykonacie wspólnie z Partnerem, będzie ono wtedy dokładniejsze.