Home » Seminaria i konferencje » Otwórz Quiz i odpowiedz na pytania – odczaruj Raka Nerki

Otwórz Quiz i odpowiedz na pytania – odczaruj Raka Nerki

8 Konferencja Koalicji Pacjentów IKCC dotycząca  raka nerki odbyła się w Mexico City w dniach 12 – 14 kwietnia 2018 r. Meksyk okazał sie ogromnym sukcesem. Ponad 50 pacjentów z rakiem nerki, adwokatów choroby z 25 krajów uczestniczących. Przez całe trzydniowe spotkanie liderów organizacji pacjentów mogliśmy dowiedzieć się o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie leczenia raka nerki. Omówiono aktywne zaangażowanie pacjenta oraz wymieniono doświadczenia z krajowej polityki zdrowotnej. Konferencja została zorganizowan przez Grupę Raka Nerki Ameryki Łacińskiej (LARCG) z meksykańskiego Towarzystwa Urologicznego (SMU) oraz meksykańskiego Towarzystwa Urologicznego Onkologii (MAUO) . Podczas Walnego Zgromadzenia, dr Rachel Giles, przewodnicząca IKCC, ogłosiła czwartek 21 czerwca 2018 r. Międzynarodowym Dniem Raka Nerki czyli Pytania i Odpowiedzi (Q&A Day)

Czwartek 21 czerwca 2018

Co możeszę zrobić dla Q & A Day?

Ambasadorzy Organizacji takich jak Stowarzyszenie Gladiator prosza Cię o przyłączenie się do globalnej społeczności raka nerki! Tym razem do kampanii w ramach Światowego Dnia Raka Nerki „Kiss off kidney cancer” (Odcałuj Raka Nerki)

Quiz Mistrz Zielone Usta poprowadzi Was przez quiz. Ma to na celu podniesienie świadomości o raku nerki, dlaczego następuje wzrost zachorowań i ostrzeże jakie są wczesne objawy raka nerki. Najważniejsze jest to, że w ten sposób uczymy wczesnego wykrywania raka nerki co może pomóc wielu ludziom w przetrwaniu.

Możesz nam pomóc, odpowiadając na 7 prostych pytań quizu klikając :             worldkidneycancerday.org

  • Użyj smartfona lub tabletu, by zrobić quiz, a zostaniesz nagrodzony zabawnym selfie z „zielonym pocałunkiem”. Selfie wraz wynikami quizu będziesz mógł się podzielić się w sieci social media.
  • Wypełnić quiz na komputerze lub laptopie i udostępniać swoje wyniki z przyjaciółmi na social media, prosząc znajomych, aby zrobili to samo.

To jest ważne, aby dotrzeć do wielu, którzy nie są świadomi rosnącej liczby zachorowań na raka nerek na całym świecie.

 Razem pracujemy nad spowolnieniem wzrostu tego cichego zabójcy jakim jest rak nerki.

Czy jesteś pacjentem, opiekunem, pracownikiem służby zdrowia lub po prostu chcesz pomóc, sprawdź nasz Q & A day i pomagaj go rozpowszechniać. Quiz został przetłumaczony na osiem języków, jak angielski: holenderski, francuski, niemiecki, grecki, polski, portugalski, portugalski (Brazylia) i hiszpański.

Rak nerki jest cicha choroba i jedna z najszybciej rozwijających się nowotworów na świecie. Ten stały wzrost liczby zachorowań na raka nerki jest globalnym zagrożeniem dla zdrowia, a Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem przewiduje wzrost o 22% w porównaniu z 338.000 w 2012 do 413 tysięcy przypadków rocznie do 2020 r. *Wyjaśnienia są niekompletne, ale specjaliści wskazują na czynniki ryzyka, takie jak starzenie się, otyłość, wysokie ciśnienie krwi i palenie.

Światowy Kidney Cancer Q & A Day to inicjatywa Międzynarodowej Kidney Cancer Coalition i odbywa się corocznie w celu podniesienia ogólnej świadomości o raku nerki.

Więcej informacji na temat pierwszego Świat Kidney Cancer Day kampanii kliknij tutaj: raport Światowego Dnia Nerek 2017 Rakiem