Home » Aktualności » Radomskie Centrum Onkologii rozpoczyna przyjęcia Pacjentów

Radomskie Centrum Onkologii rozpoczyna przyjęcia Pacjentów

Od 1 grudnia 2015 r. Radomskie Centrum Onkologii rozpoczyna przyjęcia Pacjentów.

RCO_logo_RGBZarząd Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej Sp. z o. o. informuje, że począwszy od dnia 1 grudnia 2015 r. Radomskie Centrum Onkologii rozpoczyna przyjęcia pacjentów z chorobami nowotworowymi.

Oznacza to, że chorzy z Radomia i okolic mogą leczyć się w zakresie chemioterapii w warunkach ambulatoryjnych nieodpłatnie w zakresie skojarzonym, w ramach świadczeń gwarantowanych przez NFZ.  Zakres świadczeń refundowanych obejmuje okresową ocenę skuteczności chemioterapii, ambulatoryjne porady lekarskie związane z chemioterapią oraz procedury podania leku zawierającego substancję czynną możliwą do stosowania w warunkach ambulatoryjnych

To dla nas wyjątkowy dzień, cieszymy się, że już teraz możemy zaoferować pacjentom część świadczeń onkologicznych za darmo – mówi Marek Jutkiewicz – Prezes Zarządu COZR. Jednocześnie bardzo dziękujemy Dyrekcji MOW NFZ za zrozumienie potrzeb chorych z Radomia i okolic i przyznanie nam kontraktu na ww. świadczenia onkologiczne. Są to kolejne działania Funduszu mające na celu poprawienie dostępności do leczenia onkologicznego w ww. regionie. Wierzymy, że niebawem będziemy mogli zaproponować pacjentom pełny pakiet świadczeń, począwszy od diagnostyki aż po kompleksowe leczenie onkologiczne.

Potrzeby chorych Radomia i okolic w zakresie onkologii są ogromne. Liczba nowych zachorowań odnotowanych przez Krajowy Rejestr Nowotworów (KRN) w promieniu 75 km od Radomskiego Centrum Onkologii wynosi 4,8 tys. rocznie. W Centrum leczone będą m.in.: nowotwory piersi (BCU), nowotwory przewodu pokarmowego, nowotwory głowy i szyi, nowotwory układu moczowego i prostaty, nowotwory narządów rodnych kobiecych, nowotwory płuc oraz nowotwory mózgu.

Pierwszy etap inwestycji został już ukończony. Obecnie placówka dysponuje bazą 38 łóżek, posiada dwie sale operacyjne i nowoczesną bazę diagnostyczną w postaci: PET/CT (TK 64 rzędowy), USG, RTG, mammografii, aparatu do biopsji stereotaktycznej piersi, jak również endoskopii przewodu pokarmowego i dróg oddechowych.
W dalszym ciągu prowadzone są intensywne prace nad rozbudową centrum. Docelowo w Radomskim Centrum Onkologii będą funkcjonować trzy przyspieszacze liniowe oraz dwa aparaty do brachyterapii. Powstanie oddział chemioterapii, zakład medycyny nuklearnej, diagnostyka laboratoryjna wraz z histopatologią.
Na bazie tych oddziałów utworzony zostanie Breast Cancer Unit, rozbudowana zostanie diagnostyka obrazowa, utworzone będzie szerokie zaplecze usługowe (m.in.: apteka, sterylizatornia). Powstanie również hostel, który będzie pełnił funkcję centrum noclegowego dla chorych i ich rodzin.

Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej zostało połączone z Centrum Gamma Knife w Warszawie dzięki czemu Pacjenci z Radomia i okolic zyskują unikatową w skali kraju, kompleksową placówkę onkologiczną, w której, poza leczeniem nowotworów metodą chirurgii onkologicznej, radioterapii i chemioterapii, dostępne będzie również leczenie przy użyciu Leksell Gamma Knife”.

Szczegółowe informacje dotyczące zapisów na wizyty w Radomskim Centrum Onkologii można uzyskać w Rejestracji RCO, pod nr telefonu: (48) 377 90 20 lub osobiście w siedzibie Centrum przy ul. Uniwersyteckiej 6 w Radomiu.

Radomskie Centrum Onkologii