Home » Aktualności » Rajd Gladiatora

Rajd Gladiatora

Podczas obchodów naszego jubileuszu nie wszyscy mogli odebrać przysługujące im wyróżnienia. Jednych zatrzymały obowiązki służbowe, inni nie zdążyli przyjąć statuetki, gdyż uroczystość przeciągnęła do godzin wieczornych, a trzeba było jeszcze wracać setki kilometrów do domu. Umówiliśmy się, że przyjedziemy i wręczymy nagrody osobiście.

I tak zawitaliśmy do Skarżyska Kamiennej, gdzie w tamtejszym Klubie Seniora uhonorowaliśmy naszego wielce zasłużonego Kolegę – Władysława Pochecia. Dyplomy uznania wręczyliśmy także Pani Małgorzacie Zolbach, Kierowniczce Klubu Seniora oraz Pani Marzannie Łasak, Dyrektorce Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Gratulując wyróżnień, Tadeusz Włodarczyk, Prezes „Gladiatora” podkreślił, że edukacji w każdej formie i treści nigdy dosyć.

Tego samego dnia udaliśmy się do Kielc, aby przekazać statuetkę Gladiatora Prof. Stanisławowi Góździowi, Dyrektorowi Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Okazją do naszej obecności było Wojewódzkie Sympozjum Naukowo -Edukacyjne zorganizowane przez Oddział Świętokrzyski Stowarzyszenia „Gladiator”.

W czasie wykładu dr Jarosław Jaskulski zwrócił uwagę jak ważną rolę w leczeniu spełniają kobiety wobec swych mężczyzn – Często to one doprowadzają ich do urologów. Trudno przekonać mężczyzn aby badali się chociaż raz do roku. To się powoli zmienia. Z kolei naszym zadaniem jest wyleczyć każdego pacjenta, a jeśli nie jest to możliwe – przedłużać mu życie.