Home » Aktualności » Stowarzyszenie Gladiator bierze udział w Pikniku „Witaj Lato na Bielanach” w Warszawie.

Stowarzyszenie Gladiator bierze udział w Pikniku „Witaj Lato na Bielanach” w Warszawie.

DSC_0622Dziś 13 czerwca 2015 r. na Serku Bielańskim w Dzielnicy Bielany w Warszawie, odbyła się impreza plenerowa pod hasłem „Witaj Lato na Bielanach”. Organizatorem imprezy był Urząd Dzielnicy Bielany. Mnóstwo atrakcji, występy estradowe młodych wykonawców z Bielańskiego Ośrodka Kultury i innych organizacji działających na terenie dzielnicy. Konkurencje sportowe i zabawy dla dzieciaków organizowane przez TKKF Chomiczówka, CRS Bielany oraz Akademię Wychowania Fizycznego cieszyły się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych. Na stoisku ekologicznym można było układać olbrzymie puzzle, które robiły niesamowite wrażenie. Przy stoisku PCK każdy mógł odbyć przeszkolenie z zakresu pierwszej pomocy, a Fundacja Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym objaśniała jak widzieć świat oczami osoby niepełnosprawnej. Wysadzaliśmy Bielany wraz Roślina Cafe oraz przeciągaliśmy linę z KIME Szkoła Walk Warszawa Bemowo. Wśród wszystkich organizacji pozarządowych nie zabrakło też naszego Stowarzyszenia „Gladiator”. Zwieńczeniem imprezy był koncert Agnieszki Chylińskiej.

Z radością odnotowujemy fakt, że Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator” mogło znów „Prostować” na Bielanach i uczestniczyć w tak fajnej imprezie. Cieszymy się z ogromnego zainteresowania problematyką chorób nowotworowych, a najbardziej z tego, że coraz więcej młodych mężczyzn sięga po informacje na temat przerostu gruczołu krokowego. Dowodzi to niezbicie, że nasza obecność na takich imprezach jest potrzebna. Zainteresowaliśmy wielu ludzi i w wielu przypadkach wyjaśniliśmy, że prostata to nie choroba lecz gruczoł krokowy i trzeba o niego dbać poprzez wcześnie rozpoczętą profilaktykę!

Okazało się, że Panowie byli bardzo otwarci i zadawali dużo pytań. Ważne było również to, że wśród wielu naszych rozmówców byli i tacy, którzy z prostatą przeszli już swoje i wiedzą jak postępować i radzić sobie z chorobą po przebytych zabiegach. Potwierdzali konieczność wczesnej diagnostyki i profilaktyki stercza jako najważniejszej czynności koniecznej dla uniknięcia wielu problemów z prostatą.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Mieszkańcy Bielan i nie tylko, wraz z dziećmi korzystali z licznych atrakcji. Nie przeszkadzał upał, wszyscy dobrze się bawili. Mieszkańcy mogli bliżej poznać działalność organizacji działających na terenie Dzielnicy Bielany i Warszawy.

Gorąco chcieliśmy podziękować Zarządowi Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy za zorganizowanie imprezy i umożliwienie Stowarzyszeniu Gladiator uczestniczenia w Pikniku. Ponadto przesyłamy szczególne podziękowania dla Pani Elżbiety Iglewskiej-Romanowskiej oraz Zespołowi Sportu i Rekreacji Urzędu Dzielnicy Bielany za pomoc i organizację na miejscu.

MW