Home » Aktualności » DZIEŃ KOBIET Z CYTOLOGIĄ W SZPITALU SPECJALISTYCZNYM IM. ŚW. RODZINY

DZIEŃ KOBIET Z CYTOLOGIĄ W SZPITALU SPECJALISTYCZNYM IM. ŚW. RODZINY

My Gladiatorzy, życząc wszystkim Paniom zdrowia i usmiechu na codzień, radości życia zapraszamy i równiez serdecznie zachęcamy do wykonania badań profilaktycznych w Szpitalu Specjalistycznym im, Św. Rodziny (ul. A.J. Madalińskiego 25), który zaprasza wszystkie kobiety, beż żadnych ograniczeń wiekowych, na DZIEŃ KOBIET Z CYTOLOGIĄ. Akcja, zorganizowana przez Ministerstwo Zdrowia i realizowana w  8 warszawskich placówkach medycznych w dniach 5 – 9 marca br., ma na celu zachęcenie jak największej liczby kobiet do zadbania o własne zdrowie i wykonania bezpłatnych badań cytologicznych, chroniących przed rakiem szyjki macicy. Na badanie można umówić się telefonicznie na wyznaczoną godzinę (kontakt do Przychodni 22 45 12 600), mailowo: przychodnia@szpitalmadalinskiego.pl lub odwiedzić nas bezpośrednio. Badanie wykonywane jest w Gabinecie Cytologicznym
w dniach 5-9 marca, w godzinach: 14:00-18:00.

Tylko regularne badania ginekologiczne i cytologiczne (raz w roku) chronią kobietę przed rakiem szyjki macicy. Jeżeli kobieta bada się regularnie, może być pewna, że nie przeoczy niepokojących zmian.

Objawy raka szyjki macicy są dyskretne i mało specyficzne, można do nich zaliczyć m.in. :

– obfitsze miesiączki, krwotoki miesiączkowe, krwawienia międzymiesiączkowe;

– krwawienia w trakcie i po stosunku seksualnym;

– upławy o nieprzyjemnym zapachu;

– ból miednicy.

Raka szyjki macicy zazwyczaj poprzedzają tzw. stany przednowotworowe, które można wykryć właśnie podczas cytologii. Profilaktyka ratuje życie, a wcześnie wykryty rak szyjki macicy jest chorobą wyleczalną.

Lista szpitali, w których można zrobić cytologię w ramach akcji DZIEŃ KOBIET Z CYTOLOGIĄ:

  • Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny
  • Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie
  • Szpital Kliniczny im. Anny Mazowieckiej
  • Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Sp. z o.o.
  • Szpital Specjalistyczny św. Zofii w Warszawie
  • Centrum Medyczne “Żelazna” Sp. z o.o.
  • SPZOZ Szpital Specjalistyczny “Inflancka” im. Krysi Niżyńskiej “Zakurzonej”
  • Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie
  • Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego.

  # #

                                                                                                    

Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ – Od pierwszych dni życia dla Ciebie

Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ to dynamicznie rozwijający się nowoczesny, wielodyscyplinarny ośrodek medyczny, poświęcony problemom zdrowia rodziny. Szpital realizuje kompleksowe świadczenia medyczne w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji chorób kobiecych, sprawowania opieki nad matkami i ich dziećmi w okresie okołoporodowym oraz pediatrii, chirurgii onkologicznej, onkologii klinicznej i  diagnostyki.

Pracownicy placówki dokładają wszelkich starań, aby powrót do zdrowia przebiegał w przyjaznej atmosferze, z zapewnieniem intymności, godności i poszanowania praw Pacjenta oraz ich rodzin. W 2007r. placówka wyróżniona została tytułem “Szpital Przyjazny Dziecku”, a w 2009 roku została finalistą rankingu „Bezpieczny Szpital.” Wysoką klasę usług świadczonych przez Szpital potwierdza uzyskany w 2008 roku certyfikat jakości ISO, dostosowany do znowelizowanej normy PN EN ISO 9001:2015 oraz Certyfikat Akredytacyjny nadany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia, potwierdzający spełnianie standardów jakości w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych na najwyższym poziomie.  Dowiedz się więcej: szpitalmadalinskiego.pl