Home » Aktualności » …a w Krakowie odbył się Festiwal KultUro

…a w Krakowie odbył się Festiwal KultUro

endopower12 grudnia 2015 r. zakończył się w Krakowie Festiwal KultUro – wydarzenie kulturalne, którego głównym celem było propagowanie profilaktyki badań układu moczowego. Jego pomysłodawcami byli członkowie zespołu “EndoPower“, profesorowie urologii: Piotr Chłosta, Tomasz Szydełko i Marcin Słojewski, których łaczą również wspólne doświadczenia zawodowe.

Zespół został fantastycznie przyjęty przez publiczność. Jego członkowie, podczas rozmowy z dziennikarzem TVN nie ukrywali, że trema i stres był dużo większy niż na sali operacyjnej. Szczytny cel Festiwalu został osiągnięty, głównie dzięki …prawdziwym gwiazdom wieczoru – Stowarzyszeniu Mężczyzn z Chorobami Prostaty “Gladiator” oraz Stowarzyszeniu “UroConti” – działającym na rzecz poprawy życia osób z nietrzymaniem moczu – powiedział prof. Piotr Chłosta.

Beneficjentami koncertu byli wszyscy obecni i przyszli pacjenci urologiczni, ale przede wszystkim Stowarzyszenia pacjenckie “Gladiator” i “UroConti”.

Jakże ważne jest propagowanie profilaktyki chorób urologicznych w sposób jaki zostało to zorganizowane w Krakowie, szczególnie gdy propagatorami są lekarze, będący autorytetami, mającymi tak fantastyczne zainteresowania muzyczne, a na dodatek tworzą zespół.

http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/44452,25,slawy-polskiej-urologii-zagraja-w-krakowie-koncert-charytatywny-na-rzecz-pacjentow-

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/festiwal-kulturo-polaczenie-profilaktyki-i-sztuki,188322.html