Home » Aktualności » Programy edukacyjne » Otwarte spotkanie spotkanie edukacyjne w Centrum Onkologii w Warszawie

Otwarte spotkanie spotkanie edukacyjne w Centrum Onkologii w Warszawie

W dniu 16 grudnia 2014 r. w Centrum Onkologii w Warszawie, w ramach Ogólnopolskiego programu Nowotwory układu moczowo – płciowego bez tajemnic, odbyło się otwarte spotkanie spotkanie edukacyjne. Wykład na temat historii onkologii wygłosił dr n. med. Jakub Dobruch.
Spotkania Stowarzyszenia Gladiator w Centrum Onkologii zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Również tym razem nie brakowało słuchaczy, zarówno pacjentów jak i rodzin pacjentów.
Po zakończeniu prelekcji wystąpił Prezes Głównego Zarządu Stowarzyszenia Mężczyzn z Chorobami Prostaty, Tadeusz Włodarczyk. Podziękował za bardzo ciekawy wykład, podkreślając że z chorobami nowotworowymi ludzkość zmaga się od tysiącleci i dziś mimo zaawansowanej medycyny, walka z rakiem jest dalej nadrzędnym celem lekarzy onkologów. W tej walce bardzo ważne miejsce zajmuje edukacja i profilaktyka. Pozwalają one na wczesne wykrycie choroby, przez co skuteczne jej wyleczenie bądź zmianę jej stanu na przewlekły. Prezes podziękował również przybyłym na spotkanie pacjentom i rodzinom pacjentów. Złożył wszystkim życzenia Świąteczne oraz Noworoczne zapraszając na wigilijny poczęstunek. Podkreślił jak dużą jesteśmy wspólnotą, rodziną pacjencką dzięki szerzeniu świadomości i wiedzy na temat raka.
Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem oraz rozmowami w kuluarach Instytutu Onkologii.