Home » Aktualności » Stowarzyszenie Gladiator świętuje Dzień Dziecka na Warszawskich Bielanach

Stowarzyszenie Gladiator świętuje Dzień Dziecka na Warszawskich Bielanach

DSC_0631Dziś 30 maja 2015 r. na Osiedlu Chomiczówka w Warszawie, przy ul. Nerudy 1 odbył Piknik z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem imprezy był Urząd Dzielnicy Bielany. Mnóstwo atrakcji, występy estradowe, a przede wszystkim Super prowadzący. Wozy bojowe Straży Pożarnej, stoiska Policji i Straży Miejskiej. Konkurencje sportowe i zabawy dla dzieciaków cieszyły się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych. Na stoisku ekologicznym można było układać olbrzymie puzzle, które robiły wrażenie.

Wśród wystawców Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Chomiczówka”, Bielański Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie „Gladiator”.

Cieszymy się, że Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator” mogło dziś „Prostować” na Chomiczówce i uczestniczyć w tak fajnej imprezie. Wiele Pań było ciekawych nie tylko jak pomóc partnerowi podjąć decyzje o pójściu do urologa, ale jak rozmawiać z partnerami by chcieli stosować profilaktykę zdrowotną. Dla Pań też mieliśmy przygotowanych wiele ważnych informacji. Problematyka urologiczna dotyczy przecież również Pań. Na stanowisku informacji udzielali Tadeusz Włodarczyk oraz Marcin Włodarczyk.

Okazało się, że Panowie byli bardzo otwarci i zadawali dużo pytań. Znamienne było nasze spotkanie, wśród wielu, z jednym z mieszkańców. Opowiedział nam o swoich problemach z prostatą i opisał wyniki badań. Przyznać trzeba, że nie były najlepsze. Rada mogła być tylko jedna: szybka wizyta u lekarza urologa. Mamy nadzieję, że skorzysta czym prędzej z naszej rady i to zrobi. Trzymamy kciuki! Świadczy to też o tym, że pacjenci nie mają, nierzadko z kim porozmawiać na temat profilaktyki nowotworowej. Dobrze więc, że znaleźliśmy się w tym miejscu tego dnia.

W trakcie festynu stanowisko Gladiatora odwiedzili również Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Bielany, Pan Włodzimierz Piątkowski oraz Pan Grzegorz Pietruczuk W rozmowie z nami podkreślili wagę takich spotkań i rozmów z mieszkańcami. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Mieszkańcy Bielan i nie tylko, wraz z dziećmi korzystali z licznych atrakcji. Nie przeszkodził nawet deszcz, który momentami padała obficie. Najważniejsze jednak było to, że Bielańskie dzieciaki świetnie się bawiły!

MW