Home » Aktualności » styl MOVEMBER – w listopadzie zapuść wąsy… i rozmawiaj o nowotworach

styl MOVEMBER – w listopadzie zapuść wąsy… i rozmawiaj o nowotworach

Movember 2

Czy wiesz czemu mężczyźni zapuszczają wąsy w listopadzie? Czy zdajesz sobie sprawę czemu badanie jąder jest tak ważne? Czy wiesz jak prawidłowo się badać oraz znasz profilaktykę raka jądra i prostaty? Jeżeli na którekolwiek pytanie odpowiedziałeś „nie” to w listopadzie jest wiele okazji by rozwiać wszelkie wątpliwości! Są to tematy, które mężczyźni często zaniedbują lub o których często nie mają pojęcia.
Symbolem solidarności z mężczyznami chorującymi na nowotwory jąder oraz prostaty są właśnie wąsy. Najwyższa pora zapuścić wąsy! 
Movember to międzynarodowy ruch, którego celem jest podnoszenie świadomości mężczyzn w zakresie profilaktyki raka jąder i prostaty. Chcemy nauczyć facetów, jak badać się samemu i kiedy zgłosić się do lekarza – wcześnie zdiagnozowany rak jądra ma wyleczalność na poziomie 99%.
Ponieważ mężczyźni nie są chętni do rozmawiania o swoich problemach natury intymnej spotykamy się z nimi w kameralnym otoczeniu męskich enklaw, jakimi są barbershopy, by zachęcać do nauki samobadania.
Celem akcji Movember Polska jest przede wszystkim edukacja. Dlatego też Stowarzyszenie Gladiator wspiera wszystkie działania w zakresie edukacji mężczyzn i ich bliskich. Listopad, jest miesiącem, w którym bardzo ważne staje się zdrowie młodych mężczyzn. Walczymy aby badali się i zwiększyli swoją świadomość o nowotworze jąder i prostaty. Jęśli nosisz wąsy lub zapuszczasz je ze względu na Movember wrzuć zdjęcie na nasz FunPage Facebook a my je udostępnimy!