Home » Aktualności » Nerki » Tydzień Urologii 2017 – co? Gdzie? Jak? w dniach 25 – 29 września

Tydzień Urologii 2017 – co? Gdzie? Jak? w dniach 25 – 29 września

Coroczne obchody Tygodnia Urologii we są niesłychanie ważną, wspierającą pacjentów akcją. Ważną również dla lekarzy urologów. Pokazuje ona bowiem jak wiele jest w tej dziedzinie jeszcze do zrobienia, jak wielu ludzi nie dostrzega sytuacji, w której może się znaleźć. 

Tydzień Urologii to akcja edukacyjna, zainicjowana przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne (EAU) mająca na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie chorób układu moczowo-płciowego. Do akcji od wielu lat włączają się kliniki, szpitale i przychodnie urologiczne oferując bezpłatne konsultacje urologiczne, organizujące wydarzenia naukowe, sportowe i kulturalne.

plakat-tydzien-urologii-web-2017W ramach akcji Centrum Medyczne Ameds zaprasza w dniach 25 – 30 września na bezpłatne konsultacje i badania PSA w Grodzisku Mazowieckim i Pruszkowie. Szczegółowe informacje pod nr telefonu 22-290-28-80

więcej na stronie: AMEDS Centrum Medyczne

 

 

III Jagielloński Dzień Urologii, Geriatrii i Medycyny Rodzinnej wraz z Festiwalem KultURO rozpocznie tegoroczny TYDZIEŃ UROLOGII  w Polsce. W rozległym programie festiwalu KultURO najważniejsze miejsce zajmuje profilaktyka. W dniach 25-29 września organizatorzy zapraszają na bezpłatne badania do Katedry i Kliniki UrologiiKulturo 2017 CM UJ w Krakowie. Rusza rejestracja na Dni Otwarte Oddziału Klinicznego Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitalu Uniwersyteckiego w Krakowie. Od poniedziałku 25 do piątku 29 września zapraszamy na bezpłatne konsultacje medyczne oraz spotkania z wybitnymi specjalistami w dziedzinie urologii. Aby wziąć udział w Dniach Otwartych, należy zarejestrować się pod numerem 12-424-79-67. Zapisy odbywają się w dni powszednie w godz. 8:00-13:00.

Klinika Urologii znajduje się przy ul. Grzegórzeckiej 18, konsultacje będą się odbywać w godz. 15:00-18:00.

W zeszłym roku w podobnej akcji tylko jednego dnia udało się przebadać niemal 100 osób. Wynik był piorunujący:
– Spośród setki pacjentów aż u 15 osób wykryliśmy zmiany nowotworowe. Ten wynik obrazuje, jak wielka jest potrzeba badań profilaktycznych – mówi prof. Piotr Chłosta, prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego,  pomysłodawca Festiwalu KultURO.

Liczymy, że w tym roku zainteresowanie będzie jeszcze większe! Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Dniach Otwartych Kliniki Urologii CM UJ w Krakowie!

więcej na stronie: http://festiwalkulturo.pl/pl/zapraszamy-na-dni-otwarte-kliniki-urologii-cm-uj

Katedra i Klinika Urologii – Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum zaprasza zarówno lekarzy jak i pacjentów na konferencje naukową, która połączy trzy odrębne specjalizacje medyczne, by mówić o ważnych problemach starzejącego się społeczeństwa. 22.09. Nasze Stowarzyszenie w Auli Nowodworskiej, Collegium Medicum współorganizuje Sympozjum nt. Szczegóły – http://festiwalkulturo.pl/pl/konferencja-naukowa-otworzy-3-edycje-festiwalu-kulturo

uro szczecinW Szczecinie, 26.09. –  DZIEŃ BADAŃ PRZESIEWOWYCH! W ramach Europejskiego Tygodnia Urologii zapraszamy na bezpłatne, nie wymagające żadnego skierowania badania profilaktyczne do Poradni Urologicznej SPSK Nr 2 w Szczecinie. W godzinach 15-19 lekarze Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej PUM w Szczecinie  będą przyjmować wszystkich chętnych po rejestracji telefonicznej 91-466- 13-60. Pierwszeństwo mają osoby nie będące pacjentami Poradni, szczególnie zachęcamy osoby nie mające do tej pory kontaktu z urologiem.

Tydzień Urologii w Lublinie! Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w ramach Tygodnia Urologii zaprasza na

COZL LUblin Tydz Uro bezpłatne konsultacje urologiczne. 25-28.09.2017, Poradnia Urologiczna COZL, ul. Jaczewskiego 7, Lublin. Gabinet 14 w godzinach 9-13. Konieczna wcześniejsza rejestracja. Ilość miejsc ograniczona! Rejestracja pod numerem telefonu: 81-454-15-70.

 

Zebrał: Marcin Włodarczyk