Home » Aktualności » Wielkanocne pogawędki – jakże ważne dla nas i bliskich

Wielkanocne pogawędki – jakże ważne dla nas i bliskich

wspólne posiłki i rozmowyŚwięta Zmartwychwstania Pańskiego to szczególny czas spotkań i rozmów w gronie bliskich osób, rodziny i przyjaciół. Czy pomyśleliśmy o tym, że wśród bliskich nam osób są chorzy na nowotwory? Rozmowa świąteczna to nie tylko wspomnienia chwil, które juz minęły. To również radość ze wspólnie spędzonego czasu, cieszenie się sobą, dzielenie się problemami i kłopotami, które dotykają nas i naszych bliskich w codziennym trudzie i biegu by dorównać rzeczywistości.

Rozmowa pomaga również zadbać o zdrowie. Warto zastanowić się, kiedy ostatnio rozmawialiśmy poważnie o zdrowiu ze swoimi bliskimi.

Okazuje się, ze brak takich rozmów ma powazne skutki. Wiekszość przyznaje, że możliwość podzielenia się swoimi obawami z bliską osobą, partnerem dopinguje do wykonywania badań.

Sprawa jest o tyle ważna, że Polacy wciąż zbyt rzadko zwracają uwagę na profilaktykę. Skoro zaś droga do odpowiedzialnej troski o zdrowie własne i bliskich prowadzi przez rozmowę, wniosek może być tylko jeden: rozmawiajmy!

Święta Wielkanocne to bardzo dobry moment. Kiedy jesteśmy w dobrym nastroju, nie musimy się spieszyć i rozmawiać na raty.

Zawsze też możemy podzielić się własnymi doświadczeniami. Jeśli chodzimy na badania, przekażmy swoje wrażenia i odczucia. Możemy opowiedzieć o przebiegu wizyty, starając się złagodzić lęk i niepokój bliskich, podkreślając dobre doświadczenia z kontaktu z lekarzem.

Słuchajmy uważnie, z pełną akceptacją dajmy szansę bliskim wypowiedzenia się i nie oceniajmy ich wypowiedzi.

Zadeklarujmy gotowość pomocy. Wesprzyjmy najbliższych w poszukiwaniu specjalisty i umówieniu wizyty, a jeżeli to ważne dla bliskiej nam osoby zaoferujmy, że będziemy towarzyszyć jej w poczekalni.

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkiej Nocy, pełnych wiary, miłości i nadziei. Spotkań w gronie rodziny, bliskich i przyjaciół. Radosnego, wiosennego nastroju oraz wesołego Alleluja życzy Zarząd Główny Stowarzyszenia Mężczyzn z Chorobami Prostaty “GLADIATOR”.