Home » Aktualności » Żegnaj lato na Bielanach

Żegnaj lato na Bielanach

DSC_0036Dziś 5 września 2015 r, w Parku Olszyna na Warszawskich Bielanach mieliśmy możliwość spotkania z mieszkańcami. Piknik pod hasłem „Żegnaj lato na Bielanach”. Wielu wykonawców, występy estradowe młodych sportowców i tancerzy z Bielańskich ośrodków, wspaniała atmosfera. Stoiska TKKF-u, AZS-u, UKS-ów, Policji, Straży Miejskiej, DKMS-u, PCK i wielu innych organizacji działających na terenie dzielnicy.

Konkurencje sportowe i zabawy dla dzieciaków. Na stoisku ekologicznym można było układać olbrzymie puzzle, które robiły niesamowite wrażenie. Wśród wszystkich organizacji pozarządowych nie zabrakło też naszego Stowarzyszenia „Gladiator”.

Cieszymy się, że po raz kolejny, w tak zacnym gronie, Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator” mogło „Prostować” na Bielanach i uczestniczyć w tak fajnej imprezie. Cieszymy się z ogromnego zainteresowania problematyką chorób nowotworowych, a najbardziej z tego, że coraz więcej młodych mężczyzn sięga po informacje na temat przerostu gruczołu krokowego i profilaktyki raka jądra. Dowodzi to, zresztą nie pierwszy raz, że nasza obecność na takich imprezach jest potrzebna. Zainteresowaliśmy wielu ludzi i w wielu przypadkach wyjaśniliśmy, że prostata to nie choroba lecz gruczoł krokowy i trzeba o niego dbać poprzez wcześnie rozpoczętą profilaktykę! Młodzi mężczyźni pytali, kiedy zacząć kontrolę prostaty, jak badać jądra i co robić kiedy nadejdą wątpliwości co do stanu zdrowia. Wiele Pań zadawało pytania o pęcherz moczowy oraz jak nakłonić partnera do wykonania badań profilaktycznych

Impreza tradycyjnie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Mieszkańcy Bielan i nie tylko, wraz z dziećmi korzystali z licznych atrakcji. Pogoda na Bielanach dopisuje w trakcie takich imprez i tym razem było podobnie, wszyscy dobrze się bawili.

Gorąco chcieliśmy podziękować Zarządowi Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy za zorganizowanie imprezy i umożliwienie Stowarzyszeniu Gladiator uczestniczenia w Pikniku. Ponadto przesyłamy szczególne podziękowania dla Pani Elżbiety Iglewskiej-Romanowskiej oraz Wydziałowi Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Bielany za pomoc i organizację na miejscu.

MW