Home » Seminaria i konferencje » Kongres Europa Uomo w Hoorn

Kongres Europa Uomo w Hoorn

GA of EuropaUomo 2016 Hoorn, The NetherlandsW dniach 17 – 19 czerwca w Hoorn, w Holandii odbył się trzydniowy zjazd Europejskiej Koalicji Pacjenckiej Europa UOMO. Organizatorami była Holenderska Organizacja Pacjencka ProstaatKankerStichting.nl, która oferuje wsparcie i reprezentuje interesy mężczyzn z rakiem prostaty i ich rodzin. ProstaatKankerStichting.nl jest jedną z 21 organizacji wolontariuszy zrzeszających pacjentów, która otrzymuje wsparcie finansowe na swoją działalność od holenderskiej Cancer Society.

Sympozjum przygotowane przez Fundację ProstaatKankerStichting (PKS) poświęcone było chorym z rakiem gruczołu krokowego, ich rodzinom i bliskim. Omawiano profilaktykę nowotworu, nowoczesne metody leczenia oraz wsparcie dla pacjentów i ich rodzin.

W trakcie obrad organizacji członkowskich, w których wzięli udział również przedstawiciele  StowarzyszeniaGA in session Gladiator, przyjęto do grona członków Estońską Organizację Pacjencką oraz nakreślono nowe kierunki działań na rzecz pacjentów i ich rodzin.

M.W.