Home » Aktualności » Nerki » Rak nerki z perspektywy lekarza urologa – wykład dr hab. n. med Romana Sosnowskiego dla pacjentów w dniu 26 czerwca 2019 r.

Rak nerki z perspektywy lekarza urologa – wykład dr hab. n. med Romana Sosnowskiego dla pacjentów w dniu 26 czerwca 2019 r.

Wykład dr hab. n. med. Romana Sosnowskiego -urologa, COI – Warszawa na spotkaniu z pacjentami w dniu 26 czerwca 2019 r. poświęconemu Walce z rakiem nerki, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty z okazji Światowego dnia Raka Nerki – Musimy Rozmawiać.

 

Rak nerki to choroba, która może być skutecznie leczona, jeśli zostanie odpowiednio wcześnie wykryta. Kluczowa jest odpowiednia diagnostyka i wykrycie choroby w odpowiednio wczesnym stadium. W ramach spotkania edukacyjnego „Wygrajmy z rakiem nerki – najlepsze na start”, organizowanego z okazji obchodów Światowego Dnia Nerki, chcemy podnieść świadomość na temat raka nerki i przekazać pacjentom informacje na temat objawów, diagnostyki i leczenia tej choroby.